İsrail’den çarpıcı haber! Festival katliamının arkasından İsrail çıktı!

Son dakika İsrail haberleri: İsrail’in, Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu sonrası Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları sürerken, İsrail medyasından Haartz’te çarpıcı bir haber yayımlandı.

İSRAİL’İN KENDİ VATANDAŞLARINI KATLETTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Haaretz, bir polis kaynağına dayandırdığı haberinde, İsrail’in Hamas’ın yaptığını öne sürdüğü ve yüzlerce İsrailli sivilin öldüğü 7 Ekim’deki Nova Rave Festivali’ndeki katliamın İsrail Silahlı Kuvvetleri helikopterinin İsrailli sivilleri vurduğunun belirlendiğini yazdı.

Haberde, festival gününün son dakika değişiklik gösterdiği, Hamas’ın planlı bir şekilde bölgeye saldırmış olma olasılığının olmadığı belirtildi.

İSKELETE DÖNEN ARAÇLAR GÖRÜLDÜ

Festival alanındaki araçların son halinin paylaşıldığı videoda da araçların büyük hasar gördüğü ve birkaç tüfekle bu hasarın verilme ihtimalinin olmadığı görüldü.

Yedioth Ahranoth gazetesi de daha önce İsrail helikopterlerinin festival alanına rastgele ateş açtığını yazmıştı.

HELİKOPTER FÜZELERİ KULLANILDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Amerikan Associated Press Haber Ajansı’nın yayımladığı görüntüler de iddiayı destekler nitelikte. Araçlarda ağır hasar olduğu net olarak görülebiliyor. Bu zararın helikopter füzeleri ile verilmiş olduğu, Hamas’ın elinde böyle bir silah olmadığı yorumları yapılıyor. 

Helikopterlerin Hamas üyelerini engellemeye çalıştığı esnada sivilleri vurduğu belirtilmiş, o anlara ilişkin görüntüler de paylaşılmıştı.

SAĞ KURTULAN İSRAİLLİ, YÖNETİMİ SUÇLAMIŞTI

Daha önce festival saldırısından sağ kurtulan bir İsrailli de Tel Aviv yönetimini suçlamıştı. İfadesinde, tankların sivillerin üzerine ateş açtığını beyan etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir