Coinbase CEO’su: SEC, Tüm Altcoinleri Delist Etmemizi İstedi!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong, basına verdiği çarpıcı demeç ile büyük yankı uyandırdı. Financial Times’a konuşan Armstrong, SEC davasından önce devlet kurumunun borsadan bazı taleplerde bulunduğunu iddia etti.

Armstrong’un iddialarına göre SEC, hukuki soruşturmadan önce Coinbase borsasından ilginç bir şey istedi. Yetkililer, borsada işlem gören Bitcoin haricinde bütün altcoinlerin delist olmasını talep etti.

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun bu talebine yanıt vermeyen SEC, geçtiğimiz ay borsaya dava açtı. Amerikalı devlet kurumu, Coinbase borsasını “menkul kıymet olarak kabul edilen tokenlerin” kayıt dışı ticaretine aracılık etmek ile itham ediyor.

Armstrong, davadan önce SEC yetkililerinin borsa için istediklerine dair şu sözleri söyledi:

“SEC, bize Bitcoin harici bütün kripto paralar menkul kıymet olarak sınıflandırdığını belirtti. Bu nedenle borsada işlem gören bütün altcoinleri delist etmemizi istediler. Biz, bu yaptırıma hangi kanunlar çerçevesinde başvurduklarını sorduğumuzda ise cevap veremediler.”

Ripple davası ile olumsuz senaryolarla karşılaşan kurum bu sefer hedef tahtasına kripto para borsalarını koydu. Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu, geçtiğimiz Binance borsası hakkında da bir dava açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir