Balinalar Toplamaya Başladı: Bu Altcoin İçin Ralli Sinyali Yandı!

Kripto para piyasası yeni bir ivme yakalamak için fırsat kolluyor. On-chanin analitik platformu Lookonchain, balinaların lider altcoin Ethereum’a saldırdığını bildiriyor. Bu ortamda kripto analisti Sahana Vibhute, çok yakında iyi bir yükselişin hızla yaklaştığını söylüyor. Analiste göre, teknik resimdeki kurulum, 2.400 doların üzerine kapı açabilir.

Fiyat düşüşlerinde balinalar ETH depoluyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir ileri bir geri hareketlerle piyasa yatırımcıların kafasını karıştırıyor. Bununla birlikte, on-chain veriler balinaların düşüşlerde depolarını dolduruduğunu gösteriyor. Bunlardan birisine de lider altcoin Ethereum’da tanık oluyoruz. On-chain analitik platfomu Lookonchain, iki yeni balinanın Bitfinex’ten 21.076 ETH satın aldığını bildirdi. Bu miktar, satın alma zamanındaki fiyata göre 41,23 milyon dolara tekabül ediyor. Bu bağlamda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

2 yeni cüzdan az önce Bitfinex’ten 21.076 ETH (41,23 milyon dolar) çekti.

Bu arada, kokuyu alan diğer balinalar da saldırıya geçti. Bu sefer, bir başka balina Binance’ten 14,3 milyon dolar değerinde 7,324 ETH çekti. Bu durumu yine Lookonchain, şu gönderiyle paylaştı:

Bu balina şu anda yine ETH’de long! Balina, Binance’ten 7.324 ETH (14,3 milyon dolar) çekti. Compound’a 7.324 ETH (14,3 milyon dolar) yatırdı ve 9 milyon USDT borç aldı. Ardından daha fazla ETH satın almak için Binance’e 9 milyon USDT yatırdı.

ETH’de Gloden Cross: Altcoin için ufukta 2.400 dolara ralli mi var?

Ethereum, ana direnç üzerinde doğrudan bir retle karşı karşıya kaldı. Bu yüzden, Nisan 2023’ün en yüksek seviyelerini temizlemekte zorlanıyor. O zamandan bu yana, fiyat dik bir iniş eğilimini sürdürüyor. Ayrıca, bir süredir yükselmeye çalışan satın alma baskısını eziyor. Bununla birlikte, trend şu anda düşüş lehine değişti. Bu nedenle altcoin fiyatının daha sert düşeceğine ve acil destek yoluyla kırılacağına inanılıyor. ETH fiyatının diğer bazı altcoin’lerle birlikte yeniden yükselişe geçmesi mümkün. Teknik veriler bir düzeltmeye işaret ediyor. Acak ünlü ‘Golden Cross’ gerçekleşmek üzere. Bu yüzden, ETH’nin yükselme ihtimali yüksek.

Yukarıdaki grafikten gördüğünüz üzere, ETH fiyatı ‘Golden Cross’ yaklaşırken yeni bir yükselişe geçecek gibi görünüyor. 50 günlük MA ve 200 günlük MA, altcoin fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak. Ancak yalnızca kısa vadede yükseliş eğilimi gösterebilir. Fiyatın 2.100 doların üzerindeki seviyeleri yeniden kazanması mümkün. Bunun ötesinde boğaların zayıflaması bekleniyor. Hacimdeki düşüş ve fiyatın 2.000 doların altına inmesi düşüş iddiasını doğruluyor.

Ayrıca, RSI da düşüş eğiliminde, bu da fiyatın düşüş etkisi altında kaldığını gösteriyor. Bu nedenle, ‘Golden Cross’un fiyatı yükseltmesi mümkün. Ancak daha uzun bir perspektiften baktığımızda, eğilim güneye doğru yumuşak kalacak. Bazıları altcoin fiyatının Mart-2020 benzeri bir çöküş yaşayabileceğine inanırken, diğerleri de 1.000 doların altına düşeceğini varsayıyor. Ancak, kısa vadede Ethereum, 2.000 doların üzerine çıkma ve 2023 için yeni zirveleri işaretleme konusunda kendinden emin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir